خوش آمدید، مهمان - لطفا برای ثبت نام اینجا و یا برای ورود اینجا را کلیک کنید.
آیا هنوز ایمیل فعال سازی حساب کاربری برای شما ارسال نشده است؟

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید

 
جستجوی پیشرفته

4498 ارسال در 2282 موضوع- توسط 3374 کاربر - جدیدترین کاربر عضو شده: ali.zamaani
انجمن های گفتگوی شبدیزعمومیجوانانرمز موفقيت در زندگي چيست؟
صفحه: [1]
چاپ صفحه
نويسنده موضوع: رمز موفقيت در زندگي چيست؟  (دفعات بازدید: 3935 بار)
0 کاربر و 1 مهمان درحال دیدن موضوع.
seti star
کاربر فعال
***

امتیاز: +15/-1
آفلاین آفلاین

تعداد ارسال: 247ديدن مشخصات
« : جون 26, 2008, 01:00:28 am » هر توفيق بزرگي ايجاب مي‌كند كه مسئوليت‌پذير باشيد. در تحليل نهايي، صفت مشترك همه آدم‌هاي موفق، توانايي در قبول مسئوليت است.
موفقيت در زندگي لازمه داشتن دانش بالا، ثروت زياد، قدرت و مقام اجتماعي نيست، بلكه موفقيت يعني خود باشيم، نه ديگري. موفقيت يعني شناخت ارجحيت‌هاي زندگي و عملكرد براساس آن. موفقيت يعني ساختن امروز براي فردايي بهتر. موفقيت، تجهيز امروز خود براي فرداي پربار است. موفقيت در زندگي به عوامل مختلفي بستگي دارد.

1- ايمان به موفقيت
كسي مي‌تواند به موفقيت برسد كه خواهان آن باشد و در وجود خود توان رسيدن به آن را بيابد و خودش را لايق رسيدن به موفقيت بداند و نسبت به تحقق آن اميدوار باشد. اين امر نياز به روي آوردن به افكار مثبت و طرد افكار منفي دارد.

2- تصميم و قاطعيت
يكي از رموز موفقيت مردان بزرگ، اراده قوي و عزم راسخ آنها بوده است. كساني كه از ميان موانع و مشكلات بگذرند و از تندباد حوادث به سلامتي عبور كنند به اهداف متعالي خود خواهند رسيد. چه بسا افرادي كه از امكانات خوبي برخوردارند ولي به دليل سستي اراده و عدم اعتماد به نفس و عدم قاطعيت در امور، از اتخاذ تصميم باز مانده و به ركود و شكست تن داده‌اند و چه بسا افرادي كه با وجود امكانات كم و شرايط سخت، باعزمي راسخ و اعتماد به نفس به قله‌هاي رفيع موفقيت نايل گشته‌اند.

3- پشتكار و استقامت
پيروزي و موفقيت از آن كساني است كه در عرصه پيكار زندگي تسليم موانع نشده و با صبر و شكيبايي به راه خود ادامه داده‌اند. مي‌گويند يك دانش‌آموز چيني كه در رشته تحصيلي خود پيشرفتي به دست نياورده بود از شدت ياس و نااميدي كتاب‌هايش را جمع كرد و دور انداخت. در همان لحظه مشاهده كرد كه زني مستمند قطعه فلزي را با سختي سوهان مي‌زند تا از آن سوزني درست كند. مشاهده اين صحنه به او درسي آموزنده آموخت. او تصميم گرفت به كلاس درس برگردد و به هر قيمتي هست با قاطعيت تمام به ادامه تحصيل خود بپردازد. او در سايه شكيبايي در رديف دانشمندان شهير عصر خود قرار گرفت.

4- خودشناسي
يكي از راه‌هاي رسيدن به موفقيت، خودشناسي است. منظور از خودشناسي، شناسايي ذوق و استعداد و توانايي‌هاست. از اديسون پرسيدند: چرا اغلب جوانان موفق نمي‌شوند؟ گفت: براي اين‌كه راه خود را نمي‌شناسند و در جاده ديگري گام بر مي‌دارند.
يكي از دلايل شكست بعضي از جوانان، در نظر نگرفتن علاقه و ذوق شخصي است. مثلا شخصي به درس علاقه ندارد ولي به كارهاي هنري يا فني علاقه‌مند است. با اين حال با اكراه و اجبار و يا متاثر شدن از ديگران به تحصيل مي‌پردازد. بديهي است در اين صورت توفيق نمي‌‌يابد.
راز موفقيت ميليونرها
افراد ثروتمند و ميليونر خودساخته، باهوش‌تر و برتر از شما نيستند. اما آنها از يك سري اسرار ويژه براي ثروتمند شدن بهره گرفته‌اند كه شما نيز مي‌توانيد با پيروي از آنها حداقل كسب و كار خود را رونق بخشيد..
1- روياهاي بزرگي در سر داشته باشيد. افكار بزرگ، زندگي شما را متحول خواهد كرد.
2- يك تصوير خاص از مقصد خود در ذهنتان ترسيم كنيد. هر اندازه اين تصوير مشخص‌تر و خاص‌تر باشد، امكان دستيابي شما به آن بيشتر خواهد بود.
3- به گونه‌اي رفتار كنيد كه گويي شما مالك كسب و كارتان مي‌باشيد. ولو آنكه براي شخص و شركت ديگري كار مي‌كنيد. اين نگرش شما بذرهاي موفقيت و استقلال شغلي را در سرنوشت شما خواهد كاشت.
4- شغل خود را دوست داشته باشيد. چنانچه به آن علاقه‌مند نمي‌باشيد، آن را رها كنيد. با «نه» گفتن به شغلي كه تنها براي پول آن را انجام مي‌دهيد، شغل دلخواه خود را همچون آهن‌ربا جذب خواهيد كرد.
5- يك گروه خوشفكر تشكيل دهيد. با افرادي كه متعهد به ايجاد يك شغل بزرگ هستند جلسه بگذاريد. انديشه‌ها و ايده‌هاي خود را با يكديگر مطرح كنيد و از يكديگر پشتيباني كنيد.
6- همواره ضوابط اخلاق كاري را رعايت كنيد.
7- پيشرفت و بهبودي دائم و بي‌وقفه در شغل خود را سرلوحه اعمال خود قرار دهيد. هميشه به علم خود بيفزاييد.
8- به شغل خود به عنوان يك خدمت‌رسان بنگريد. ياري رساندن به ديگران كسب و كار شما را رونق خواهد بخشيد.
9- از تمام جزييات و ريزه‌كاري‌هاي شغل خود آگاهي يابيد. اين پيشه شماست.
10- مترصد فرصت‌ها باشيد. هر لحظه ممكن است بر در شما بكوبد. آيا شما آماده هستيد؟
11- تناسب اندام خود را حفظ كنيد. ذهن توانمند، جسم نيرومندي پديد مي‌آورد. بدن ضعيف معلول ذهن ضعيف است. سلامت جسماني و رواني شما اساس موفقيت شما در زندگي است.
12- زندگي خود را اولويت‌بندي كنيد و ابتدا كارهاي مهم‌تر را به انجام رسانيد.
13- پيش از آنچه مشتري انتظار دارد به وي خدمت ارائه دهيد. اين عمل اعتمادسازي كرده و مشتريان شما را افزايش مي‌دهد.
14- فرد منضبطي باشيد. زندگي خود را از فعاليت‌ها و افرادي كه موجبات پيشرفت شما را فراهم مي‌آورند، پر كنيد. فعاليت‌هايي كه بر زندگي شما اثر منفي مي‌گذارند را از خود دور سازيد.
15- نخستين قانون متمولان پس‌انداز است. اين را هيچ‌گاه فراموش نكنيد.
16- هر از چند گاهي تنهايي را تجربه كنيد. در زمان تنهايي به نداي درون و انديشه‌هاي ذهن خود گوش فرا دهيد و برنامه‌ريزي‌هاي خلاقانه كنيد.
17- به سوي برتري گام برداريد. بهترين را ارج دهيد و به كمتر از آن قانع نباشيد.
18- صداقت و درستكاري بهترين سياست است. خود و خواسته‌هاي خود را بشناسيد و آنها را هميشه صادقانه بيان داريد.
19- در روند تصميم‌گيري سريع عمل كرده و در تغيير آنها كند و آهسته باشيد.
20- شكست گزينه شما نخواهد بود. تمام افكار شما بايد بر موفقيت متمركز باشد، شما بايد موفق گرديد.
21- در دستيابي به اهدافتان مصمم باشيد. پافشاري سرسختانه اعتماد به نفس شما را تقويت كرده و شما را به پيروزي نهايي نزديك مي‌كند.
22- برخلاف جريان آب شنا كنيد.. هيچ‌گاه از ايده‌ها، عقايد و رويكردهاي نو نهراسيد.
23- به روي فرصت‌ها تمركز كنيد ، نه به روي موانع.
24- سه عنصر ترس، پشت‌گوش‌اندازي و تنبلي را از زندگي خود بيرون اندازيد.
25- به خاطر داشته باشيد اغلب افرادي كه در كنار شما زندگي مي‌كنند از پيشرفت و ثروتمند شدن شما خشنود نخواهند شد و ممكن است در اين مسير مرتبا شما را از دستيابي به اهدافتان دلسرد سازند. تنها به اهداف خود بينديشيد و آنها را ناديده بگيريد.
26- ياد بگيريد خودخواه باشيد. خودخواهي به معني ناديده گرفتن حقوق ديگران نيست. بلكه به مفهوم ارج نهادن به خواسته‌ها و آرزوهاي خودتان و مقدم دانستن آنها بر خواسته‌هاي ديگران است.

هدف‌گذاري، رمز موفقيت در مديريت
يكي از مهم‌ترين كارها براي نيل به موفقيت، هدف‌گذاري و برنامه‌ريزي براي تحقق اهداف است. اگر ندانيم كه مي‌خواهيم چه كنيم و به كجا برسيم عمرمان را بيهوده تلف كرده‌ايم و نتيجه‌اي جز پشيماني و حسرت عايدمان نمي‌شود. پس بهتر است تا دير نشده دست به كار شويم و براي موفقيت خود هدف‌گذاري و برنامه‌ريزي كنيم.
به ياد داشته باشيم هيچ كس جز خود ما نمي‌تواند موفقيت ما را تضمين كند و خداوند كريم و مهربان نيز آنچه را كه ما تدبير كرده‌ايم تقدير مي‌فرمايد پس سوء تدبير خود را به حساب بداقبالي و نخواستن خدا نگذاريم.
براي هدف‌گذاري موثر بايد هفت نكته كليدي را مدنظر قرار دهيم:
1- داشتن عزم و اراده پولادين براي تحقق اهداف
2- تعيين اهداف مشخص و واقع‌بينانه
3- برنامه‌ريزي دقيق و همه‌جانبه براي رسيدن به اهداف
4- استفاده از حمايت‌ها و پشتيباني‌هاي ديگران
5- تصور و تجسم دستيابي به اهداف در ذهن و شادكامي‌هاي ناشي از آن
6- مرور منظم و مداوم اهداف و برنامه‌ها و ايجاد اصلاحات لازم
7- پاداش دادن مداوم به خود براي موفقيت‌هاي كوچك در راستاي تحقق

كليدهاي طلايي موفقيت
 خوشرو، شاداب و باطراوت باشيد.
 در سلام كردن به افراد اگر از شما جوان‌تر هستند و يا در رده اجتماعي يا كاري پايين‌تري قرار دارند پيش‌دستي كنيد.
 خوش قول باشيد.
 متعهد و مسئول باشيد و به آنچه كه مي‌گوييد هر چند انجام آن برايتان بسيار سخت و گران تمام مي‌شود عمل كنيد.
 هميشه آراسته باشيد حتي اگر بي‌حوصله هستيد.
 اگر در مورد موضوع مورد بحث اطلاع دقيق و مستندي نداريد بهتر است اظهارنظر نكنيد هرگز براي حرفي كه نزده‌ايد شما را محكوم نخواهند كرد ولي اگر كلام اشتباهي بگوييد تاوان آن را بايد پرداخت كنيد.
 انعطاف‌پذير باشيد و در مقابل موانع همچون آب روان باشيد كه پس از برخورد با صخره از پاي نمي‌نشيند بلكه صخره را دور مي‌زند تا به هدف برسد.
 رفتاري يكنواخت داشته باشيد تا قابل اعتماد به شمار بياييد، متزلزل و ملون نباشيد.
 به حقوق ديگران احترام بگذاريد، هر جا كه به نفعتان بود چشم‌ها را به روي حقوق ديگران نبنديد.
 لجباز نباشيد، قاطع باشيد.
 صداقت داشته باشيد، دروغ نگوييد، ريا نكنيد، بالاخره روزي واقعيت فاش شده و شما براي هميشه اعتمادتان را  نزد ديگران از دست خواهيد داد.

 كينه و بخل نداشته باشيد. بهترين راه بخشيدن است.

 منصف باشيد.

 عيب‌جو نباشيد، قرار نيست همه آدم‌هاي روي زمين كاملا بي‌عيب باشند.

 هم ،خوب صحبت كنيد. هم، سخن خوب بگوييد، فقط شعار ندهيد وارد ميدان عمل شويد.

 به ديگران بدون چشمداشت مهر بورزيد و مدد برسانيد. محبت واقعي بدون چشمداشت داشته باشيد پاداش كار خوب شما آرامش خاطري است كه به دست مي‌آوريد. منتظر جواب نباشيد.

 كم‌توقع و قدردان باشيد.

 هر جا كه متوجه اشتباه خود شديد پوزش بخواهيد اين كار عين بزرگي و شعور شماست از ارزش‌هاي شما چيزي كم نخواهد شد ولي اگر براي يك موضوع غلط هزار دليل بياوريد مي‌شود هزارو يك غلط.

 پرخاشگر نباشيد، زود از كوره در نرويد. هرگاه احساس مي‌كنيد كه به زودي عصبي خواهيد شد ابتدا نفسي عميق بكشيد و از ده تا يك بر عكس بشماريد و بعد هيچ‌چيز نگوييد. پاسخ يا تصميم را به زمان ديگري موكول كنيد.

 مهربان باشيد، با ديگران با ملاطفت و مدارا عمل كنيد. در بانك دل‌هاي ديگران حساب جاري مادام‌العمر باز كرده و بعد چك بكشيد.

 امانتدار باشيد.

 همنشين خوب را از ميان خوبان انتخاب كنيد تا به عقل و دين شما بيفزايد.

رموز موفقيت
در اين قسمت به پنج قاعده كليدي موفقيت تضميني در تمام صحنه‌هاي زندگي اشاره مي‌كنيم. قاعده‌هايي كه اگر به درستي درك شوند و با همت، پشتكار و سماجت دروني اشخاص پيگيري و اجرا شوند مي‌توانند موفقيت تضميني آن اشخاص را در حوزه‌اي از زندگي باعث شوند:

قاعده اول
اگر به اين نتيجه رسيده‌ايم كه كاري بايد انجام شود‌، پس بدون هيچ بهانه‌جويي و معطلي و با جديت كمر همت ببنديم كه آن كار انجام شود.

قاعده دوم
كاري كه بايد انجام شود را همين الان انجام بدهيم.

قاعده سوم
مهم نيست كه از كاري كه بايد انجام شود خوشمان بيايد يا خوشمان نيايد چون بايد انجام شود پس در هر حالت و روحيه‌اي كه باشيم با جديت، سرسختي و يكدندگي تمام آن كار را انجام مي‌دهيم.

قاعده چهارم
وقتي كار انجام شد آرام نمي‌گيريم و به اين مي‌انديشيم كه كار بعدي كه بايد حتما انجام شود كدام است.

قاعده پنجم
سراغ قاعده اول مي‌رويم.

خارج شده است

setare
تبليغات
فوق العاده فعال
*****
آنلاين آنلاين

تعداد ارسال: خیلی زیاد


shabdiznet
ديدن مشخصات WWW آدرس ايميل [ارسال پیغام خصوصی - [کاربر آنلاین
« : جون 26, 2008, 01:00:28 am »

آیا می دانید

مزیت های کلی سرویس ADSL چیست ؟

1- اشغال نشدن خط تلفن و قابلیت استفاده همزمان تلفن و اینترنت
2- نداشتن هزینه مکالمه تلفن برای استفاده از اینترنت
3- عدم نیاز به خرید کارت اینترنت
4- ارتباط 24 ساعته با اینترنت بدون قطعی و اشغالی خطوط
5- سرعت دریافت تا 150 برابر اینترنت معمولی Dialup

مزیت های اختصاصی ADSL شبدیز چیست ؟

1- ثبت نام رایگان . بدون نیاز به پرداخت حتی 1 ریال بابت هزینه راه اندازی ( هزینه رانژه خط) . تنها کافیست مدارک لازم جهت ثبت نام را کامل نمایید و سرویس خود را دریافت کنید.
2- بهره مندی از سرعت 4096Kbps و بیشتر
3- شما می توانید به هر میزان که بخواهید و بدون وجود محدودیت حجمی ، از اینترنت Download کنید
4- سرعت ارسال به اینترنت و دریافت از اینترنت با هم برابر است
5- انتقال حجم ( گیگابایت ) مصرف نشده به ماه بعد در سرویس های حجمی
6- آزاد بودن مشترک در انتخاب و نحوه تهیه ADSL Modem
7- امکان تغییر سرعت سرویس در هر ساعت از شبانه روز تنها با یک کلیک
8- پرداخت شارژ سرویس به صورت آنلاین و بدون نیاز به حتی یک تماس
9- دریافت هشدارهای لازم قبل از اتمام اعتبار از طرق مختلف مثل Email و SMS
10- امکان مشاهده نمودار گرافیکی مصرف اینترنت به صورت لحظه به لحظه از سایت www.shabdiznet.com
11- استفاده رایگان از سرویس های Video On Demand و Game Server
12- پشتیبانی 24 ساعته از طریق تلفن 32601
مشاهده لیست کامل مزیت های ADSL شبدیز


همچنین استفاده از سرویس های سایت نت شهر حتی بعد از اتمام اعتبار
سایت نت شهر همراه با سرویس های بی نظیر و رایگان
فروشگاه آنلاین نت شهر؛ تنوع کالا، قیمت مناسب
پرداخت کلیه قبوض، خرید شارژ همراه و کسب درآمد از طریق فروش شارژ در وب سایت و یا وبلاگ خود
خرید و فروش ملک
خرید و فروش خودرو
درج آگهی رایگان در اینترنت
الکسا نت شهر برای افزایش رتبه الکسا
کسب درآمد از اینترنت
 خارج شده است
صفحه: [1]
چاپ صفحه
پرش به :